Co zrobić, gdy spada libido?

Bóle głowy, stres, zmęczenie – jakie jeszcze znacie najczęstsze wymówki, aby wykręcić się od seksu? Spadek libido to problem, którego nie należy bagatelizować, ponieważ może prowadzić nawet do rozstania dwojga partnerów.

Seks i jego dobroczynne działanie na nasz organizm

Lista korzyści płynących ze stosunków seksualnych jest długa, choć może nie końca przez wszystkich znana. Przede wszystkim seks zdecydowania poprawia nastrój, relaksuje i działa kojąco – jak wspaniały masaż. Ponadto podczas seksu wydzielane są endorfiny – przez wielu z nas znane jako hormony szczęścia. To właśnie one wpływają doskonale na nasz organizm, wzmacniają go, zapobiegają osteoporozie (o czym nie każdy wie) i zdecydowanie opóźniają cały proces starzenia. Ponadto seks doskonale działa na naszą cerę, a także spaja i umacnia związek. Dodatkowo podczas współżycia wzrasta produkcja hormonu DHEA, który nie tylko zwiększa ochotę na seks, ale również wpływa doskonale na naszą pamięć.

Przyczyny spadku libido i jak sobie z tym radzić?

Wrogiem seksu zdecydowanie jest stres i zmęczenie, dlatego tak ważnym czynnikiem jest odpoczynek w ciągu dnia. Należy wygospodarować sobie choć 30 minut dziennie, aby oderwać się od codziennych obowiązków i poświęcić te pół godziny tylko dla siebie. A może partner nie daje Ci dokładnie tego, czego od niego oczekujesz? Nie obejdzie się tutaj bez szczerej rozmowy, aby polepszyć jakość Waszego współżycia. A może rutyna wkradła się w Wasze życie seksualne?

Tutaj również rozmowa będzie doskonałą opcją – możecie zainicjować ciekawe gry, o których czytaliście w internecie, spełnić swoje wzajemne fantazje lub zakupić kilka ciekawych gadżetów do sypialni. Stymulator łechtaczki dla bardziej intensywnych doznań, kajdanki, ciekawe kostiumy, wibrator lub inne, ciekawe rzeczy, które na nowo wzbudzą w Was pożądanie i pomogą rozniecić namiętność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *