Przyjaźń między kobietą a mężczyzną – mit czy realne zjawisko?

Zjawisko przyjaźni między kobietą i mężczyzną jest powszechnie znane, lecz większość osób podchodzi do tego zagadnienia sceptycznie. Wynika to z faktu, że jedna ze stron może nagle zmienić swoje uczucia przeradzając je w coś głębszego. Takich przypadków jest mnóstwo. Czy zatem tego typu relacja to zwykły mit, czy też naturalny fenomen?

Zjawisko przyjaźni między kobietą i mężczyzną jest powszechnie znane, lecz większość osób podchodzi do tego zagadnienia sceptycznie. Wynika to z faktu, że jedna ze stron może nagle zmienić swoje uczucia przeradzając je w coś głębszego. Takich przypadków jest mnóstwo. Czy zatem tego typu relacja to zwykły mit czy też naturalny fenomen?

Realne zagrożenia

Czy możliwe jest, aby osoby o przeciwnej płci nie czuły do siebie pociągu seksualnego mając ze sobą tak bliskie relacje? Badania dowodzą, że mężczyźni wyrażają chęć nawiązania stosunków seksualnych ze swoimi przyjaciółkami, zarówno ci samotni jak i pozostający w stałych związkach. Ta analiza dotyczy również dużego grona kobiet, lecz w znacznie mniejszym stopniu. Dlatego damsko-męska przyjaźń może być groźna dla osób posiadających już partnerów. Istnieje bowiem ryzyko, iż pod wpływem chwili można dopuścić się „skoku w bok”.

Odrobina teorii

Wielokrotnie przeprowadzano liczne badania, które niejednoznacznie dowodzą, że 60% mężczyzn zrywa przyjaźń z kobietą z powodu braku seksu. Płeć męska odczuwa naturalną potrzebę bliskości cielesnej z płcią żeńską. Jest to uwarunkowane genetycznie, gdyż każdy facet podświadomie pragnie spłodzić potomstwo, a tym samym przekazać swoje geny. 20% badanych osób przyznaje się do uprawiania seksu z przyjacielem odmiennej płci.

Czy jednak jest to możliwe?

Powyższe doniesienia utwierdzają w przekonaniu, iż więź emocjonalna pomiędzy kobietą i mężczyzną raczej nie może opierać się wyłącznie na przyjaźni. Taka relacja jest bardziej rzeczywista ze strony kobiet. Zachowanie fizycznego dystansu to dla mężczyzn zdecydowany problem.

Przyjaźń to jednak sprawa indywidualna i tak jak każdej innej kwestii, nie należy jej uogólniać. Przyjaźń między kobietą a mężczyzną może natomiast przynieść obopólne korzyści: bliskość, towarzystwo, informacje o oczekiwaniach i potrzebach płci przeciwnej. Od każdej reguły są wyjątki. Tak samo dzieje się w przypadku przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Być może zdarzają się gdzieś na świecie przypadki relacji opartej wyłącznie na koleżeńskiej stopie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *