Wibrator w ciąży – jak stosować go bezpiecznie?

Ciąża to dla kobiety czas wyjątkowy pod wieloma względami. Bardzo dużo pań deklaruje w tym okresie zwiększone zainteresowanie seksem. Czy w czasie ciąży bezpieczne jest używanie wibratora? A jeśli tak, to czy ma znaczenie jego rodzaj?

Opinie są sprzeczne

Używanie wibratora w ciąży wciąż stanowi temat wzbudzający kontrowersje. Nie brakuje bowiem sprzecznych opinii – jedni twierdzą, że używanie wibratora w ciąży jest całkowicie bezpieczne, inni – wprost przeciwnie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań do uprawiania seksu – to czy sensowy wydaje się być zakaz używania wibratora? Jedyne obawy dotyczą kwestii ewentualnej infekcji, dlatego nie brakuje przeciwników wprowadzania gadżetów erotycznych do pochwy podczas ciąży. Jeśli jednak zadbasz o odpowiednią higienę – nie powinno być przeciwwskazań. Poza tym zawsze możesz skorzystać z wibratora łechtaczkowego – zewnętrznego.

Wibrator w czasie ciąży – kiedy można go stosować?

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i ginekolog nie widzi wskazań do rezygnacji z seksu, warto zapytać o kwestię korzystania z wibratora. Tradycyjny wibrator pochwowy stanowić może ciekawe urozmaicenie seksu w ciąży – niekiedy z racji obawy o ewentualny ucisk powiększającego się brzuszka podczas uprawiania miłości, kobiety w ciąży rezygnują z wielu pozycji lub z seksu w ogóle. A wibrator stanowić może wtedy świetną alternatywę dla obojga partnerów.

Jeszcze bezpieczniejsze wydaje się być stosowania wibratora łechtaczkowego – takie jajko wibrujące nie powinno wpłynąć negatywnie na przebieg ciąży czy poród przedwczesny, o ile lekarz ginekolog nie zabroni kategorycznie jego stosowania.

Polecamy artykuł: Seks w ciąży – o czym pamiętać

Jak bezpiecznie stosować wibrator w ciąży

Jeśli decydujesz się na urozmaicenia życia erotycznego w ciąży poprzez użycie wibratora – musisz pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Jedną z nich jest umiarkowana głębokość i tempo penetracji. Wykonywanie mocnych i zbyt głębokich ruchów może prowadzić do dyskomfortu, a w skrajnych przypadkach – do uszkodzenia wrażliwej szyjki macicy.

Kolejna zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać podczas używania wibratora w ciąży, jest kwestia higieny. Stosować można wyłącznie czysty wibrator. Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są wibratory naturalne, wykonane z wysokiej jakości materiałów wiernie imitujących skórę. Są to bezpieczne, nietoksyczne i wodoodporne tworzywa. Przed każdym użyciem wibratora należy go starannie umyć ciepłą wodą z mydłem, podobnie postąpić należy zaraz po jego użycia. Podobna zasada dotyczy wibratora łechtaczkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *