Seks analny – jak się do niego przygotować?

Seks analny powoli przestaje być tematem tabu. I dobrze – ta forma seksu, będąca wyrazem ogromnej bliskości i zaufania do partnera, może dostarczyć niezapomnianych doznań erotycznych. Osoby decydujące się na ten rodzaj zbliżenia mają jednak wiele obaw dotyczących dyskomfortu i bólu podczas zbliżenia oraz kwestii reakcji fizjologicznych. Jak się przygotować do seksu analnego?

Zacznij od podstaw

Aby seks analny był udany, spełniona musi być podstawowa zasada – oboje partnerów musi tego naprawdę chcieć. Warto przyzwyczajać się stopniowo do penetracji analnej, w czym pomoc mogą liczne gadżety analne – zatyczki czy koraliki analne. Na początku warto spróbować zabawy z gadżetami niewielkich rozmiarów, np. kulek analnych, korków analnych z silikonu. Z czasem spróbować można wibrujących masażerów analnych oraz gadżetów o nieco większych rozmiarach.

Jak wybrać odpowiedni gadżet analny?

Każdy gadżet analny musi mieć idealnie gładką powierzchnię, a także poszerzoną podstawę zapobiegającą wsunięciu zabawki erotycznej zbyt głęboko. Konieczne jest także dbanie o jego sterylność. Do czyszczenia takich akcesoriów erotycznych stosowane są specjalne środki do dezynfekcji. Podczas stosowania erotycznych gadżetów analnych niezbędne jest stosowanie specjalnego lubrykantu analnego.

Takie gadżety erotyczne mogą być wykorzystane podczas gdy wstępnej, stanowiąc doskonały wstęp do seksu analnego. Przyzwyczajają odbyt do penetracji i stosowane mogą być zarówno solo, jak i w parze, przez partnerów obojga płci.

Seks analny krok po kroku

Jeśli zabawki analne spełniły swoje zadanie i wyrażasz gotowość na prawdziwy seks analny, zacznij od zadbania o higienę. Dobrze jest oczyścić odbyt gruszką do irygacji, którą zakupić można w każdej aptece.

Następnie użyj lubrykantu analnego i delikatnie wymasuj nim okolice odbytu, aż poczujesz rozluźnienie. Najlepsza na pierwszy seks analny pozycja to misjonarska z miednicą uniesioną ku górze, na jeźdźca lub na pieska. Niech partner delikatnie rozpocznie penetrację analną. Gdy poczujesz ból lub znaczny dyskomfort – przerwijcie i dajcie sobie jeszcze trochę czasu. A gdy już dojdzie do stosunku analnego – używajcie prezerwatywy i nigdy nie dopuszczajcie do penetracji pochwy bezpośrednio po seksie analnym, gdyż grozi to poważnym zakażeniem bakteryjnym.

Jedna myśl na temat “Seks analny – jak się do niego przygotować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *