Jak to jest z tą masturbacją?

Masturbacja to sposób rozładowania napięcia seksualnego, której celem jest doprowadzenie do orgazmu za pomocą dłoni czy też najróżniejszych gadżetów erotycznych. Okazuje się, że przyjemność sprawiają sobie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, co jest naturalnym i bezpiecznym zjawiskiem pod warunkiem, że nie stosuje się narzędzi zagrażających utracie zdrowia. Masochizm jest już chorobą o podłożu psychicznym. Jak zatem jest z tą masturbacją? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Masturbacja to sposób rozładowania napięcia seksualnego, której celem jest doprowadzenie do orgazmu za pomocą dłoni czy też najróżniejszych gadżetów erotycznych. Okazuje się, że przyjemność sprawiają sobie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, co jest naturalnym i bezpiecznym zjawiskiem pod warunkiem, że nie stosuje się narzędzi zagrażających utracie zdrowia. Masochizm jest już chorobą o podłożu psychicznym. Jak zatem jest z tą masturbacją? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania internautów na podstawie ich zapytań w wyszukiwarce.

„masturbacja czy jest szkodliwa”?

Wiele osób zastanawia się, czym grozi masturbacja, czy ma ona szkodliwy wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne? Masturbacja polega na wywoływaniu odruchu seksualnego poprzez stymulację narządów płciowych ręką czy też jakimś narzędziem. Podniecenie wzrasta także przez snucie erotycznych myśli i podniecających fantazji seksualnych. Zjawisko to obserwuje się już u kilkuletnich dzieci, a szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy to wzrasta produkcja hormonów płciowych. W życiu dorosłym masturbacja jest zamierzonym dążeniem do przeżycia rozkoszy zmysłowej, a dzięki łatwemu dostępowi do różnych stymulatorów, możemy urozmaicać sobie swoje domowe igraszki.

Obecnie nie ma żadnych badań naukowych, które miałyby w jakikolwiek sposób potwierdzić szkodliwość masturbacji. Nie ma żadnego powiązania onanizmu z chorobami fizycznymi ani też psychicznymi. Tak więc obawa przed bezpłodnością jest po prostu kolejnym mitem. Zagrożeniem jest możliwość powstania urazu mechanicznego podczas masturbowania się. Może dojść bowiem do otarcia czy zadrapania narządów płciowych, uszkodzenia pochwy czy odbytu na skutek stosowania przedmiotów nieprzeznaczonych do celów erotycznych. Wówczas zwiększa się ryzyko zakażenia narządów płciowych.

„jak zrobić sobie dobrze samej”?

Nie każda kobieta przeżywa podczas stosunku płciowego orgazm. W związku z tym warto zacząć poznawać swoje ciało, co możliwe jest podczas masturbowania się. Stymulowanie łechtaczki i dotykanie piersi pomaga osiągnąć rozkosz. Panie mogą zainwestować w wibrujące masturbatory czy też sztuczne penisy. Masturbacja dziewczyn to doskonały sposób na poznanie swojego ciała. Kobiety często nie wiedzą, co tak naprawdę sprawia im rozkosz, tym bardziej nie wie tego ich partner. Za pomocą masturbacji kobiety odkrywają swoje strefy erogenne, testują różne rodzaje dotyku, co w efekcie pozwala im znaleźć te miejsca oraz te formy pieszczot, które wywołują w nich orgazm.

„Sposoby masturbacji mezczyzna”, czyli jak panowie się stymulują?

Techniki masturbacji zależą od indywidualnych preferencji danej osoby. Najpopularniejsze jest chwycenie penisa dłonią i przesuwanie jej w górę i w dół. Można także uderzać penisem nasmarowanym lubrykantem o dłonie czy brzuch. Przyjemność potęguje poruszanie biodrami podczas onanizowania się. Penisa można jedną ręka dotykać, a drugą głaskać czy też lekko ugniatać mosznę. Panowie sięgają także po sztuczne pochwy i dmuchane lalki.

Zobacz również: masturbatory dla mężczyzn

Jak się masturbować

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z tym do czynienia, warto zapewnić sobie odpowiednią do tego atmosferę. Intymność w tym przypadku będzie kluczowa. Zadbajmy o to, abyśmy byli sami, wyłączmy telefon, który może nas niepotrzebnie rozpraszać i włączmy muzykę, która nas relaksuje. Następnie zacznijmy dłonią dotykać swoich genitaliów. Można do tego celu użyć żelu rozgrzewającego. Obserwujmy, jak na nasz dotyk reaguje ciało, zmieniajmy nacisk dłoni i szybkość poruszania nią.

Sprawdziliśmy, że użytkownicy często zadają w wyszukiwarce takie pytania, jak „jak się masturbować chłopak” czy „jak się masturbować kobieta”. Oczywiście są różnice w tym, jak się masturbują kobiety, a jak mężczyźni. Wynika to z naszej odmiennej budowy ciała. Kobiety zwykle skupiają się na wargach sromowych i okolicach łechtaczki  doprowadzając się do tzw. orgazmu łechtaczkowego. Te bardziej doświadczone penetrują pochwę stymulując jej ścianki i dzięki temu osiągając orgazm maciczny czy orgazm punktu G. Jak się masturbują mężczyźni? Zwykle jest to stymulacja prącia poprzez rytmiczne przesuwanie dłonią po członku w zwodzie, co doprowadza do wytrysku.

Polecamy artykuł: Korek analny – nowy wymiar erotycznej zabawy

Czym się masturbować

Osoby, którym nie wystarcza masturbacja własną dłonią, mogą z powodzeniem sięgnąć po dostępne na rynku akcesoria erotyczne. W naszym sklepie Mypleasure.pl mamy w ofercie dildo, masażery i wiele innych gadżetów, które doskonale sprawdzą się jako gadżety do masturbacji. 

Uwaga: pod żadnym pozorem nie zachęcamy do używania do masturbacji przedmiotów, które do tego celu nie zostały stworzone. Choć z pozoru może się wydawać, że zwykły przedmiot codziennego użytku świetnie nada się pieszczot, to taka zabawa może okazać się brzemienna w skutkach i skończyć się wizytą na ostrym dyżurze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *