Pozycje seksualne, które musisz znać

Szukasz idealnej pozycji seksualnej? Zbudziła Ci się klasyczna pozycja i szukasz urozmaicenia podczas seksu? Oto najbardziej popularne i zarazem polecane pozycje, które dają mnóstwo satysfakcji zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Pozycje seksualne można podzielić na trzy grupy ze względu na ułożenie ciał partnerów: mężczyzna na górze, kobieta na górze, ciała położone koło siebie. Grupą oddzielną są pozycje od tyłu. Wszystkie pozycje mają swoje dobre i złe strony, ale które są najbardziej popularne?

Pozycja 69

Jest pozycja, która z jednej strony fascynuje, a z drugiej trochę odstrasza. Fascynuje, bo ma aż cztery odmiany: ona na górze, on na górze, na baczność oraz obok siebie. Odstrasza, ponieważ jest mało wygodna i wymaga w niektórych odmianach dużej koncentracji uwagi, a o to czasami w euforii jest trudno. Jednak warto tę pozycję stosować ze względu na doznania, jakich dostarcza.

Pozycja misjonarska

Jest to jedna z najbardziej klasycznych pozycji i jest najczęściej wybierana podczas pierwszych kontaktów kochanków.
Role dominującą ma w niej mężczyzna, ale kobiety też ja bardzo lubią ze względu na możliwość patrzenia w oczy partnerowi. Ta pozycja też ma kilka odmian: twarzą w twarz, ugięte kolana, nogi na ramiona, zaplatanie nóg na partnerze, mocno zaciśnięte nogi, poduszka pod plecami, dwie nogi na jednym ramieniu mężczyzny.

Pozycja na jeźdźca

Pozycja, którą uwielbiają mężczyźni, gdyż mogą patrzeć na swoją partnerkę oraz jak ich członek w nią wchodzi. Kobiety też lubią tę pozycję, ponieważ to one decydują o szybkości ruchów oraz głębokości penetracji. Inne wersje tej pozycji to mężczyzna podparty lub zwisający głową w dół z łóżka lub kobieta siedząca tyłem wyprostowana, ewentualnie wychylona.

Na pieska

Jedna z najbardziej uwielbianych pozycji przez zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Charakteryzuje się bardzo dużą intensywnością doznań kobiety i to niezależnie od rozmiarów penisa mężczyzny. Jedynym minusem jest tutaj brak kontaktu wzrokowego oraz mały kontakt ciał. Wyjątkiem jest tutaj pozycja na łyżeczki. Coraz częściej zdarzają się role odwrócone, gdzie kobieta występuje jako strona aktywna i penetruje mężczyznę analnie. Technika ta nazywana jest peggingiem.

Pozycja równoległa

Popularna, ale uważana za dość nudną z powodu niewielkich ruchów wykonywanych przez partnerów. Świetna dla partnerów o dużej różnicy gabarytów. Można w tej pozycji kochać się naprawdę długo, ćwicząc przy okazji mięśnie Kegla u kobiety oraz kontrolowanie wytrysku u mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *