Jak to jest z tą masturbacją?

Masturbacja to sposób rozładowania napięcia seksualnego, której celem jest doprowadzenie do orgazmu za pomocą dłoni czy też najróżniejszych gadżetów erotycznych. Okazuje się, że przyjemność sprawiają sobie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, co jest naturalnym i bezpiecznym zjawiskiem pod warunkiem, że nie stosuje się narzędzi zagrażających utracie zdrowia. Masochizm jest już chorobą o podłożu psychicznym. Jak zatem jest z tą masturbacją? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania.

Masturbacja to sposób rozładowania napięcia seksualnego, której celem jest doprowadzenie do orgazmu za pomocą dłoni czy też najróżniejszych gadżetów erotycznych. Okazuje się, że przyjemność sprawiają sobie nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, co jest naturalnym i bezpiecznym zjawiskiem pod warunkiem, że nie stosuje się narzędzi zagrażających utracie zdrowia. Masochizm jest już chorobą o podłożu psychicznym. Jak zatem jest z tą masturbacją? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania internautów na podstawie ich zapytań w wyszukiwarce.


„masturbacja czy jest szkodliwa”?Masturbacja polega na wywoływaniu odruchu seksualnego poprzez stymulację narządów płciowych ręką czy też jakimś narzędziem. Podniecenie wzrasta także przez snucie erotycznych myśli i podniecających fantazji seksualnych. Zjawisko to obserwuje się już u kilkuletnich dzieci, a szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy to wzrasta produkcja hormonów płciowych. W życiu dorosłym masturbacja jest zamierzonym dążeniem do przeżycia rozkoszy zmysłowej, a dzięki łatwemu dostępowi do różnych stymulatorów, możemy urozmaicać sobie swoje domowe igraszki. 

Obecnie nie ma żadnych badań naukowych, które miałyby w jakikolwiek sposób potwierdzić szkodliwość masturbacji. Nie ma żadnego powiązania onanizmu z chorobami fizycznymi ani też psychicznymi. Tak więc obawa przed bezpłodnością jest po prostu kolejnym mitem. Zagrożeniem jest możliwość powstania urazu mechanicznego podczas masturbowania się. Może dojść bowiem do otarcia czy zadrapania narządów płciowych, uszkodzenia pochwy czy odbytu na skutek stosowania przedmiotów nieprzeznaczonych do celów erotycznych. Wówczas zwiększa się ryzyko zakażenia narządów płciowych. 


„jak zrobić sobie dobrze samej”?


Nie każda kobieta przeżywa podczas stosunku płciowego orgazm. W związku z tym warto zacząć poznawać swoje ciało, co możliwe jest podczas masturbowania się. Stymulowanie łechtaczki i dotykanie piersi pomaga osiągnąć rozkosz. Panie mogą zainwestować w wibrujące masturbatory czy też sztuczne penisy. 


"Sposoby masturbacji mezczyzna", czyli jak panowie się stymulują?

Techniki masturbacji zależą od indywidualnych preferencji danej osoby. Najpopularniejsze jest chwycenie penisa dłonią i przesuwanie jej w górę i w dół. Można także uderzać penisem nasmarowanym lubrykantem o dłonie czy brzuch. Przyjemność potęguje poruszanie biodrami podczas onanizowania się. Penisa można jedną ręka dotykać, a drugą głaskać czy też lekko ugniatać mosznę. Panowie sięgają także po sztuczne pochwy i dmuchane lalki.

Post by My Pleasure

Fri, July 21 2017

0 Komentarz