Jaki lubrykant wybrać – przegląd żeli intymnych

Zastosowanie lubrykanta intymnego nie musi łączyć się jedynie z wybujałą wyobraźnią kochanków. Tego typu żele są również stosowane ze względu na inne czynniki. Wyróżnić można wiele typów lubrykantów intymnych ze względu na skład oraz zastosowanie.

Zastosowanie lubrykanta intymnego nie musi łączyć się jedynie z wybujałą wyobraźnią kochanków. Tego typu żele są również stosowane ze względu na inne czynniki. Wyróżnić można wiele typów lubrykantów intymnych ze względu na skład oraz zastosowanie.

Żele na bazie wody

Tego typu żele charakteryzuje naturalny skład chemiczny. Żele te są przyjazne dla skóry, ponadto nie stwierdzono po nich stanów alergicznych czy podrażnień. Tego typu żele można łatwo zmyć z powierzchni skóry. Żele te nie obniżają skuteczności prezerwatyw, ponadto nie dochodzi do reakcji pomiędzy lubrykantem a prezerwatywą, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane. Żele tego typu sprawdzają się dość dobrze w przypadku suchości pochwy, jednak dość szybko wysychają i taki żel należy dozować dość często. Żele na bazie wody raczej nie nadają się do stosunku analnego.

Polecamy: żele na bazie wody

Lubrykanty silikonowe

Prócz wody, bazę lubrykanta może stanowić silikon. Lubrykant na bazie silikonu może już wywoływać reakcję alergiczną przez co może dojść do obrzęku lub parzenia. Tego typu żele cechują się największymi własnościami nawilżającymi. Nadają się również do stosunku analnego. Żele silikonowe niestety są trudniej zmywalne i mogą gromadzić się w zakamarkach pochwy. W ten sposób może dochodzić do infekcji. Niektóre gadżety erotyczne nie mogą być łączone z lubrykantami silikonowymi.

Lubrykanty hipoalergiczne

Tego typu lubrykanty są najczęściej na bazie wody, bez zbędnych dodatków w postaci barwników czy konserwantów. Lubrykanty przeznaczone przede wszystkim dla alergików, a skoro są na bazie wody, dość szybko wysychają i by zachować odpowiednie nawilżenie należy go często dozować.

Lubrykanty 2 w 1

Są to żele intymne, które stosowane są zarówno do nawilżenia pochwy jak również mogą być stosowane do masażu. Tego typu żele również nie mogą wywoływać reakcji alergicznej, chociaż często zawierają dodatki smakowe oraz zapachowe.

Jeżeli któraś z pań chce znaleźć odpowiedni żel na suchość pochwy ma wiele opcji do wyboru. Należy przetestować wybrane żele i dobrać odpowiedni dla siebie. Warto pamiętać by po stosunku, w którym stosowało się taki żel, dokładnie wymyć miejsca intymne, gdyż zalegający lubrykant, szczególnie silikonowy, może powodować infekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *