Jak skutecznie opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk należy do najczęściej spotykanych męskich zaburzeń seksualnych. Szacuje się, że problem ten dotyka nawet 28 proc. osób aktywnych płciowo.

Przedwczesny wytrysk należy do najczęściej spotykanych męskich zaburzeń seksualnych. Szacuje się, że problem ten dotyka nawet 28 proc. osób aktywnych płciowo. Dawniej występował przede wszystkim u młodych i niedoświadczonych mężczyzn, jednak obecnie z przedwczesnym wytryskiem coraz częściej zmagają się również panowie mający na swoim koncie wiele udanych stosunków.

Przyczyny szybkiego wytrysku

Nie istnieją jednoznaczne przyczyny odpowiedzialne za tę wstydliwą dolegliwość. O ile w okresie dojrzewania zbyt szybka ejakulacja może być spowodowana burzą hormonów, o tyle w wieku dojrzałym wynika głównie z innych problemów zdrowotnych, np. cukrzycy, nadciśnienia czy chorób prostaty. Problem ten nie jest jednak do końca fizjologiczny. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia psychiki mężczyzny oraz obawy przed ośmieszeniem, a także niepewności wynikającej z niemożności zaspokojenia kobiety i osiągnięcia własnej satysfakcji.

Sposoby na opóźnienie wytrysku

W połączeniu ze stresem oraz rozmaitymi używkami, syndrom przedwczesnego wytrysku może się dodatkowo pogłębiać. Istnieją jednak sposoby pozwalające na poprawę tego stanu. Do podstawowych metod należą przede wszystkim rozmaite ćwiczenia, dzięki którym mężczyzna może lepiej nauczyć się panowania nad własnym ciałem. Trening opiera się na delikatnych pieszczotach, doprowadzających mężczyznę do pełnej erekcji. Umiejętna stymulacja powstrzymuje go jednak przed zbyt szybkim osiągnięciem orgazmu. Trening można wykonywać samodzielnie, ale bardziej korzystnym rozwiązaniem jest zaangażowanie do pomocy partnerki.

Jak przedłużyć stosunek?

Jeżeli stymulacja członka nie przynosi skutku, problem może mieć podłoże neurobiologiczne i wymagać leczenia farmakologicznego. Tabletki na opóźnienie wytrysku odpowiadają za zwiększenie zaangażowania neuroprzekaźników, takich jak hamująca wytrysk serotonina oraz wyzwalająca orgazm dopamina. Zwiększając ich poziom w obszarach układu nerwowego odpowiedzialnego za kontrolowanie wytrysku, zażywanie odpowiednich leków pozwala na bardzo skuteczne przedłużenie stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *